اصول و نکات تولید محتوا در اینستاگرام


خلاصه‌ی صوتی این مقاله:اقدامات پایه برای تولید محتوا اینستاگرام و دریافت آموزش به منظور تولید محتوا، زیرساخت اصلی ما در فرایند تولید محتوا در اینستاگرام را تشکیل می‌دهد. در نتیجه، تک تک امور مربوط به تعیین استراتژی تولید محتوا اینستاگرام از فعالیت کسب و کار ما در شبکه‌های اجتماعی باید با دقت و ظرافت خاصی مورد مطالعه و ارزیابی قرار گیرد.

پس از تعیین استراتژی محتوا کلیه اقدامات لازم باید با برنامه‌ریزی پیش رود. علاوه بر برنامه‌ریزی، اقدامات لازم جهت تولید محتوا در اینستاگرام باید طبق برنامه‌ای که بر اساس استراتژی محتوا مشخص کردیم؛ با نظم و هماهنگی کاملی به انجام برسد.

مقدمه‌ای بر تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا اینستاگرام
تعیین استراتژی مدیریت و تولید محتوا در اینستاگرام

استفاده از هر یک از پلت فرم‌های دیجیتال، بدون طرح، نقشه یا استراتژی، نتیجه‌ای به غیر از هدر رفتن منابع، سرمایه و انرژی را در پی ندارد. در عین حال بازگشت سرمایه ضعیفی را در پی خواهد داشت که به آن Weak ROI نیز گفته می‌شود. اینستاگرام هم از این قاعده مستثنا نیست و در مواردی خاص تولید محتوا اینستاگرام بیش از هر پلت فرم دیگری در سوشال مدیا نیاز به برنامه‌ریزی و هماهنگی دارد.

چه از صفر شروع کرده باشیم و چه مشغول ساماندهی فعالیت‌های گذشته در صفحه اینستاگرام باشیم؛ برای تولید محتوا اینستاگرام، باید اهدافمان را از پیش تعیین کرده باشیم. چنین اقدامی ما را قادر به تفکر و برنامه‌ریزی برای کسب اهدافی می‌کند که از قبل برای کسب و کار خود مشخص کرده‌ایم.

با رعایت نظم در تولید محتوا اینستاگرام، فالوورهایی که برای رسیدن به اهداف تجاریمان لازم داریم را جذب کنیم. در نتیجه به منظور تولید محتوا ارزشمند در اینستاگرام، برخورداری برنامه‌ریزی برای انتشار محتوا و جذب مشتریان بالقوه برای کسب و کارمان؛ با ما در ادامه مطالعه این عنوان همراه باشید.

مکانیزم تولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

فرایند تولید محتوا اینستاگرام متشکل از تعیین طرح اولیه، استراتژی محتوا و ایجاد پلن تولید محتوا در اینستاگرام است. ابتدا به ایجاد طرح اولیه و برنامه ریزی برای تولید و انتشار محتوا در اینستاگرام نیاز داریم. سپس به مطالعه اقدامات الزامی جهت تولید و ارائه آن در اینستاگرام می‌پردازیم.

در ادامه به بررسی افراد موردنیاز برای اجرای برنامه‌ریزی و تولید محتوا اینستاگرام نیاز داریم تا به طور منظم و بر اساس سطح کیفی مشخصی به تولید محتوا پیرامون محصولات، خدمات و داستان کسب و کار ما بپردازند. پس از مدتی فعالیت و تولید محتوای موردنیاز برای انتشار در یک بازه زمانی تقریبا طولانی – مثلا محتوای موردنیاز برای یک ماه – انتشار محتوای تولید شده را آغاز می‌کنیم.

پس از هر دوره فعالیت مستمر برای تولید محتوا در اینستاگرام باید به ارزیابی فعالیت‌های تولید محتوا و تبلیغاتی خودمان در اینستاگرام بپردازیم. برای مثال اگر در یک بازه زمانی مستمر به فعالیت در اینستاگرام پرداختیم، در پایان این بازه زمانی گزارشی از نتایج تولید و انتشار محتوا در اینستاگرام تهیه کنیم.

نکات تولید محتوا در اینستاگرام

یکی از مواردی که باید برای تولید محتوا اینستاگرام زیر نظر گرفت این است که آیا تعیین استراتژی و فعالیت مداوم در اینستاگرام؛ بدون ارزیابی فعالیت‌ها، ارتباطات، فالوورها و نظارت بر همکاران و رقبا در اینستاگرام امکان‌پذیر است یا نه؟ قطعا امکان‌پذیر است اما حرفه‌ای نیست.

در نتیجه هر کسب و کاری باید بی هیچ عذر و بهانه‌ای به رصد رقبا و همکارانش در اینستاگرام بپردازد. مهم نیست این عمل تا چه حد نیازمند صرف زمان و انرژی است. تنها چیزی که برای ما حائز اهمیت است، به دست آوردن اطلاعات بیشتر و الگوبرداری از فعالیت رقبا و همکاران جهت تولید محتوا در اینستاگرام است.

باید به یاد داشته باشیم که در زمینه تولید محتوا اینستاگرام، بدون مشاهده محتوا تولید شده توسط دیگر کاربران، قادر به الهام گرفتن و تولید و انتشار محتوای مناسب نخواهیم بود. اگر هم تولید محتوایی صورت گیرد، آنطور که باید تاثیرگذار و با کیفیت نخواهد بود. تحقیق و بررسی در این زمینه، کلید موفقیت در بازاریابی و تولید محتوا اینستاگرام محسوب می‌شود.

مزایای نظارت بر همکاران و رقبا جهت تولید محتوا اینستاگرام

ظاهر یک فالوور واقعی برای کسب‌ و کاری در جایگاه، صنعت یا محل استقرار ما چه شکلی است؟ به عبارت دیگر با نظارت بر همکاران و رقبا، ایده‌های لازم جهت تعیین خصوصیات پرسونا متناسب با کسب و کارمان برای تولید محتوا در اینستاگرام.

شیوه تولید محتوا اینستاگرام و نوع محتوایی که بیزینسی در جایگاه ما باید به اشتراک گذارد به چه شکل است. آیا آن نوع محتوا تاثیرگذار خواهد بود یا خیر. چنین ارزیابی به راحتی از insight صفحات بیزینسی قابل مشاهده است. همچنین ابزار اندازه‌گیری اینگیجمنت اینستاگرام در فضای وب نیز وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد.

با نظارت بر رقبا یا همکاران به ارزیابی انتظارات مخاطبین از زمانبندی و نوع محتوا تولیدی در اینستاگرام می‌پردازیم که مخاطبین هر چندوقت یکبار انتظار انتشار و تولید محتوا در اینستاگرام ما را دارند.

الگو‌برداری از نحوه ارتباط بقیه کسب و کارها با فالوورها و مخاطبینشان.

مشاهده هشتگ‌های کلیدی و برند شده در صنعت و بیزینسی که مشغول فعالیت در آن هستیم در آن تولید محتوا اینستاگرام آن می‌پردازیم.

داستان پردازی برای تولید محتوا اینستاگرام

شاخ به شاخ دو ماشین با سرعت بالا و ارتباط آن با تولید محتوا اینستاگرام!

به مطالعه این داستان بپردازید: دو خودرو با سرعت بالایی با هم شاخ به شاخ می‌شوند. خبر خوب این است که راننده‌ها زنده ماندند؛ اما خبر بد این است که شما عامل برخورد این دو خودرو را نخواهید دانست. همچنین قرار نیست پاسخ سوالات دیگری که از سر کنجکاوی برای شما به وجود می‌آید را بشنوید چرا که قرار نیست ما به تعریف این داستان ساختگی ادامه دهیم.

شاید هیچوقت مرا به خاطر بازی کردن با حس کنجکاویتان نبخشید، اما این ناکامی ارزش پدیده‌ای که همین حالا با آن روبرو شدید را دارد. حس کنجکاوی ذاتی انسان، چنین چیزی را ایجاب می‌کند که با دقت هر چه تمامتر به دنبال کردن هر داستان و طرح سوالات و فرضیاتی پیرامون داستان‌ها بپردازد و این تکنیک به طور شگفت انگیزی جهت تولید محتوا در اینستاگرام کاربرد دارد.

عدم آگاهی از مسیر و هدف داستان یا عدم دریافت پاسخ سوالات و فرضیات طرح شده توسط ذهن، درست مثل یک ناکامی بزرگ در ذهن و روح انسان‌ها باقی می‌ماند. این همان غریضه‌ بی همتایی است که بلاگرها و به اصطلاح داستان سرایان اینستاگرامی برای بالا بردن جذابیت در تولید محتوا اینستاگرام از آن استفاده می‌کنند. این حس ناگزیر در انسان‌ها، همیشه ما را به دنبال کردن موضوعی خاص و دنباله‌دار تشویق می‌کند. در انتها این شما هستید که مشخص می‌کنید آیا دوست دارید داستان کسب و کارتان را برای فالوورهایتان تعریف کنید یا خیر.

شاید فکر بدی نباشد که در تولید محتوا در اینستاگرام کنجکاوی فالوور را با نشان دادن مراحل ساخت محصول‌ یا ارائه خدمات ارضا کنید. یا برای نزدیک شدن فالوورها به کسب و کارتان، دیدگاه یکی از افراد نیروی انسانی نسبت به کاری که انجام می‌دهد را به اشتراک بگذارید. یا با به نمایش گذاشتن سبک زندگی مشتری‌ها یا نیروی انسانی، یک جایگاه آرمانی برای برند ایجاد کنید.

معرفی کشمون در داستان پردازی جهت تولید محتوا اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام
معرفی اینستاگرام کشمون

مثال بارز چنین نوآوری‌های داستانی برای تولید محتوا اینستاگرام را می‌شود در اینستاگرام برند کشمون مشاهده کرد. این برند نمونه‌ای فعال و بسیار کارآمد از معرفی داستان برند و نیروی انسانی دوست داشتنیشان است که کشاورزانی زحمت‌کش در نقاط مختلف ایران هستند.

تولید محتوا در اینستاگرام  برای کشمون که در عرضه زعفران و محصولات اُرگانیک به بازار داخلی و بین‌الملل فعالیت دارد؛ با داستان سرایی پیرامون وقایع روزمره، پیشرفت‌های کاری، معرفی اعضای گروه، همکاری‌های جدید و نیروی انسانی، آن چنان به تحریک کنجکاوی فالوورهای خود می‌پردازد که فالوورها و مشتریانشان با جان و دل داستان‌های این برند را در استوی و پست‌هایشان دنبال می‌کنند.

درست است که نباید تولید محتوا اینستاگرام را محدود به یک جنبه کنید اما لازم است که یک وجه مشخص و شخصیت ثابت و سناریوی کلی داشته باشید. پست‌های شما باید خیلی راحت با یک نگاه تشخیص داده شوند. اگر نمی‌توانید همه عناصر محتوای خود را در یک داستان کلی جای دهید؛ می‌توانید بخش‌های مختلف تولید محتوا را بین پلت فرم‌های مختلف سوشال مدیا پخش کنید تا هرکدام یک داستان مشخص داشته باشند. علاوه بر این استفاده از رنگ یا ترکیب رنگی خاص برای برندتان، کمک شایانی به هویت بصری شما و تولید محتوا در اینستاگرام می‌کند.

در صورت تمایل به استفاده از خدمات تبلیغاتی اینستاگرام، شما عزیزان با مراجعه به صفحه تعرفه تبلیغات اینستاگرام، قادر به مشاهده هزینه تبلیغات اینستاگرام خواهید بود.

عناوین مکمل

آموزش تبدیل فالوور به مشتری در اینستاگرام
آموزش مرجله به مرجله بازیابی رمز اینستاگرام
آموزش مرحله به مرحله تغییر رمز اینستاگرام
آموزش مرحله به مرحله دی اکتیو کردن اکانت ایینستاگرام
آموزش مرحله به مرحله دیلیت اکانت اینستاگرام
ویژگی های استاندارد عکس پروفایل اینستاگرام
ویژگی های استوری استاندارد اینستاگرام
آموزش رفع بلاک اینستاگرام
آموزش رفع ریپورت اینستاگرام
آموزش ریپورت اینستاگرام
معرفی منابع معتبر به روز رسانی اینستاگرام
تکنیک های اداره پروفایل اینستاگرام
تکنیک های افزایش فالوور حقیقی اینستاگرام
تکنیک های نگارش بیو اینستاگرام
تکنیک های تولید محتوا در اینستاگرام

منبع: later، اینستاگرام کشمون

یک پاسخ

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *